28.07 Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby

24.07 - 28.07 - Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby w Medic Park

W tych dniach zapraszamy do Medic Park, gdzie będzie można w promocyjnych cenach:

W tych dniach będzie można w promocyjnych cenach:

  • zbadać swoją wątrobę - 21 zł (normalna cena 76 zł - badanie w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu B i C /HBs, anty HCV/  oraz próby wątrobowe AspAT, ALAT, GGTP)
  • zaszczepić się przeciwko WZW B za jedyne 35 zł (poprzednia cena 70 zł).

Proponujemy również:

  • za darmo - konsultację lekarską specjalisty medycyny rodzinnej
  • płatną konsultację specjalisty chorób zakaźnych
  • oraz możliwość wykonania płatnego USG jamy brzusznej z oceną wątroby w ramach kompleksowej diagnostyki w Medic Park.

W Polsce wirusem B zakażonych jest ponad pół miliona osób, wirusem typu C ok. 700 tysięcy, z czego większość nie zdaje sobie sprawy, że ma HCV oraz że może zarażać innych. Dotychczas zdiagnozowano wirusa typu C u około 50 tys. osób. Reszta żyje w groźnej nieświadomości i zagrożeniu życia swojego i otoczenia. Do zakażenia wirusem może dojść w wyniku kontaktu z zakażoną krwią podczas codziennych czynności, zabiegów medycznych i upiększających oraz niezabezpieczonych kontaktów seksualnych. Po przeniknięciu do organizmu człowieka najczęściej nie dają o sobie znać przez długie lata. Po cichu i powoli niszczą wątrobę i mogą doprowadzić nawet do śmierci. WZW typu B i C jest u 20 % przewlekle chorych pacjentów przyczyną marskości wątroby i raka wątroby.

Zakazić HBV lub HCV można się bardzo łatwo – wystarczy niewielka ilość zakażonej krwi, a do kontaktu z nią może dojść w codziennych sytuacjach. Narażamy się używając cudzych przyrządów higienicznych typu cążki, maszynka do golenia czy szczoteczka do zębów, poddając się drobnym zabiegom kosmetycznym, takim jak wykonanie tatuażu, manicure czy przekłuwanie uszu. Bardzo powszechne są też wciąż zakażenia szpitalne. W przypadku HBV materiałem zakaźnym oprócz krwi mogą być też wszelkie inne płyny ustrojowe, bardzo łatwo wirus HBV przenosi się podczas niezabezpieczonych kontaktów seksualnych, zakażona ciężarna może przekazać wirusa swojemu dziecku. Wirus WZW typu B jest nieporównywalnie silniejszy od wirusa HIV, choć ten drugi budzi o wiele większy strach.


wróć