ŚWIATOWY DZIEŃ TARCZYCY

ŚWIATOWY DZIEŃ TARCZYCY w MEDIC PARK - 25.05.

Z okazji obchodzonego 25.05 Światowego Dnia Tarczycy przygotowaliśmy dla pierwszych 30 pacjentów:

  • bezpłatny zestaw badań hormonów ( TSH, fT3, fT4) w MEDIC PARK
  • bezpłatną konsultację lekarza specjalisty medycyny rodzinnej, który zinterpretuje wyniki badań i w razie potrzeby skieruje do endokrynologa lub na badanie USG tarczycy.

Rezerwacja terminów w dniach 22 - 26.05 – tel. 510 300 222

 

Nadczynność tarczycy – nadpobudliwość, spadek masy ciała, ciągła szybka akcja serca, czasami osłabienie mięśni i biegunki.

Jeżeli zaburzenie to stanowi następstwo choroby Gravesa i Basedowa, mogą pojawić się objawy specyficzne dla tego schorzenia, na przykład oftalmopatia tarczycowa: skargi na ból, pieczenie gałek ocznych, czasami wytrzeszcz, podwójne widzenie, zaburzenie widzenia kolorów.

Niedoczynność tarczycy – wysuszenie skóry (zwłaszcza na łokciach i kolanach), obrzęki, wzrost masy ciała (ale nie zawsze ilości tkanki tłuszczowej), zaparcia, osłabienie i przede wszystkim objawy depresji, a także pogorszenie sprawności intelektualnej. U osób w starszym wieku, u których współwystępują choroby układu sercowo-naczyniowego, nierzadko pierwszą manifestacją niedoczynności tarczycy jest nasilenie objawów niewydolności krążenia.

Warto podkreślić, że objawy niedoczynności/nadczynności tarczycy są następstwem nieprawidłowego stężenia hormonów. Po wyrównaniu poziomu hormonów nie powinniśmy spodziewać się objawów.

Światowy Dzień Tarczycy w Medic Park - PODSUMOWANIE

50 osób  przebadanych

Dzięki akcji wykryto:

  • kilka przypadków niedoczynności tarczycy
  • zmodyfikowano dawki leków
  • skierowano do pełnej diagnozy endokrynologicznej

 Wniosek:

Należy się badać!!!!

 

W naszej Poradni Medycyny Rodzinnej Pacjenci, którzy złożyli deklarację, przez cały rok mają dostęp do BEZPŁATNYCH BADAŃ.

Dla pacjentów ze skierowaniami z naszej Poradni Medycyny Rodzinnej (POZ) badania krwi wykonywane są całkowicie bezpłatnie w ramach NFZ.

Pacjenci, którzy złożyli deklarację wyboru lekarza rodzinnego w MEDIC PARK mają również możliwość wykonania bezpłatnych badań radiologicznych RTG oraz USG na miejscu w naszej placówce na ul. Kolegialnej 18.