Poradnia Kardiologiczna

dr hab. n. med. MACIEJ STERLIŃSKI, prof. nadzw.

Kardiolog z 25-letnim doświadczeniem w dziedzinie zaburzeń rytmu serca, wszczepialnych urządzeń do elektroterapii serca i niewydolności serca oraz chorób wewnętrznych. Doświadczenie w zakresie intensywnej opieki kardiologicznej. Od ponad 10 lat konsultant (proctoring) w zakresie wszczepialnych urządzeń w wielu krajowych ośrodkach kardiologicznych. Pracuje w warszawskim Instytucie Kardiologii na stanowisku adiunkta-koordynatora ds. wszczepialnych urządzeń do elektroterapii serca. Jego szczególne zainteresowania zawodowe dotyczą stymulacji serca, wszczepialnych kardiowerterów-defibrylatorów, terapii resynchronizującej oraz zaburzeń rytmu serca. Ponadto jest lekarzem klubowym KDP CMAS, kwalifikującym do nurkowania rekreacyjnego oraz lekarzem systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne.

dr hab. n. med. PAWEŁ SYSKA, prof. nadzw.

Kardiolog z 11-letnim doświadczeniem klinicznym w prowadzeniu chorych w ramach Oddziału Zaburzeń Rytmu Serca, Oddziału Intensywnej Opieki Kardiologicznej oraz Poradni Przyklinicznej II Kliniki Choroby Wieńcowej Instytutu Kardiologii w Warszawie. Doświadczenie w dziedzinie: zaburzeń rytmu serca, chorób wieńcowych, niewydolności serca, implantacji układów do stałej stymulacji serca, wszczepialnych kardiowerterów-defibrylatorów (ICD) oraz układów resynchronizujących pracę serca (CRT). Dokonuje oceny kardiologicznej przed rozpoczęciem amatorskiego uprawiania sportu.

22.07.2016r. po raz pierwszy na Mazowszu w Instytucie Kardiologii w warszawskim Aninie  zostały wszczepione najmniejsze stymulatory serca na świecie – Micra TP S.

 Dr hab. n. med. Maciej Sterliński, prof. nadzw. i dr n. med. Paweł Syska byli  członkami zespołu, który przeprowadził te operacje. Stymulator serca – Micra TP S jest wielkości kapsułki witaminowej. Wszczepienie rozrusznika nie wymaga nacięcia chirurgicznego, a bateria urządzenia może działać około 10 lat.

Serce od starożytności, a nawet od samych początków dziejów było uważane za szczególny organ, nie tylko w sensie fizycznym, ale również metaforycznym. Nawet i on nie uchował się przed możliwością występowania schorzeń i problemów. Najczęściej choroby te dotykają osoby w podeszłym wieku, chociaż i pewne problemy można zauważyć nawet u ludzi młodych, w sile wieku. Kardiolog z płockiej poradni medycznej Medic Park świadczy pomoc wszystkim pacjentom, którzy mają problemy z tym szczególnie ważnym narządem, a także krążeniem krwi. Ogółem rzecz ujmując, jest to dziedzina, która zajmuje się leczeniem i diagnozowaniem chorób ogólnego układu sercowo-naczyniowego.

Poradnia kardiologiczna Medic Park to pomoc z zakresu profilaktyki, a także diagnostyki i leczenia pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, chorobą wieńcową, niewydolnością serca czy zaburzeniami jego rytmu. W leczeniu schorzeń układu sercowo-naczyniowego, przy arytmii serca, wykorzystuje się metodę ablacji. Dodatkowo nasi lekarze specjaliści zajmują się badaniem zawodników sportowych pod kątem oceny przed rozpoczęciem amatorskiego uprawiania aktywności fizycznej. Umożliwia to osobom, które hobbystycznie zajmują się sportem na dostosowanie aktywności do możliwości swojego organizmu.

W poradni kardiologicznej centrum medycznego Medic Park wykonujemy badania diagnostyczne, takie, jak:

  • echokardiografia
  • 24-godzinne badanie EKG metodą Holtera – Holter EKG,
  • 24-godzinne badanie ciśnienia tętniczego - Holter ciśnieniowy.

Konsultacje Kardiologiczne są częścią naszego Programu dla Aktywnych

biegacz.jpg
medic_park_dzieci.jpg
Umów się na wizytę

Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty i/lub kontaktu z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.